JAT e-REED TEMEL ÖZELLİKLERİ

Dokaksam, Takayama tarafından Toyota Tekstil Makinaları firması aracılığı ile  20 Haziran 2019 tarihinde İspanya’da gerçekleşen ITMA2019/Barselona fuarında patentli JAT e-REED üretiminde yetkili olduğu tescillenmiştir.

Toyota, düşük basınçta atkı atmaya izin veren tescilli bir tarak geliştirmiştir. Güvenilirliği ve kullanım ömrünü uzatan yeni bir yüksek verimli valf , yeni bir ön enjeksiyon gerdirmesi, tarağa zarar vermeden kullanılabilen hava püskürtme iğnesi ve bol miktarda control cihazı sağlayan otomatik toplama denetleyicileri (ATC*, AFC*, APC*, EPC*) sayesinde yüksek hızlarda sabit atkı yerleştirmeyi sağlar.Yeni konik alt püskürtme iğnesi için uyarlanmış optimize edilmiş konik açıları daha düşük basınçta daha kararlı atkı atmayı sağlar.

 JAT e-REED’de özel olarak tasarlanmış hava kanalının optimize edilmiş yeni şekli bulunmaktadır.Tarağa daha yakın yerleştirilen alt hava püskürtme iğnesi hava akımının saçılmasını önler. Bu durum atkı girişindeki hava tüketiminin azaltılmasını mümkün kılar.